Filament UniNylon - Naturalny View larger

Filament UniNylon 1.75mm

New product

UniNylon Filament do druku 3D jest syntetycznym polimerem o wyjątkowych własnościach mechanicznych. Stosowany przede wszystkim do produkcji syntetycznych włókien, dzianin, tkanin, lin, żyłek, strun oraz jako tworzywo konstrukcyjne.

More details

This product is no longer in stock

175,00 zł tax incl.

175,00 zł per 0.8 kg

Add to wishlist

More info

Na szpuli mieści się 0.8kg.

UniNylon Filament do druku 3D jest syntetycznym polimerem o wyjątkowych własnościach mechanicznych. Stosowany przede wszystkim do produkcji syntetycznych włókien, dzianin, tkanin, lin, żyłek, strun oraz jako tworzywo konstrukcyjne.


Nylon został wynaleziony 28 lutego 1935 roku przez Wallace'a Carothersa w E.I. du Pont de Nemours and Company w Wilmington w USA. Wiadomość o jego wynalezieniu podano do publicznej wiadomości w roku 1938 i w tym roku wprowadzono na rynek pierwsze produkty z nylonu: szczoteczkę do zębów z włosiem nylonowym oraz, co odbiło się większym echem, nylonowe pończochy w 1940 roku. Włókna nylonowe są obecnie używane do wytwarzania wielu rodzajów sztucznych tkanin, a nylon jako tworzywo sztuczne jest używany w wielu gałęziach przemysłu.


Powyższe zastosowania mogą myląco ograniczać jego wykorzystanie. Nylon jest tworzywem przede wszystkim konstrukcyjnym mającym szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, lotniczym i jak powiedziano powyżej dziewiarskim.

Podstawowe właściwości UniNylonu.

Filament 3D UniNylon jest w znacznym stopniu krystaliczny. Jest to materiał trudno ścieralny, dzięki czemu idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju łożyska ślizgowe, przesuwnice, prowadnice etc. Filament UniNylon posiada nadzwyczajną wytrzymałość mechaniczną, jest materiałem niełamliwym, wydłuża się o 50% zanim ulegnie zerwaniu i dobrze obrabia się mechanicznie narzędziami do metali (z wyjątkiem pilnika). Tworzywo topi się w czasie palenia i gaśnie po wyjęciu z płomienia. UniNylon jest odporny na działanie większości rozpuszczalników organicznych (węglowodory, chloroform, alkohole, ketony, etery, estry). Filament nie jest odporny na działanie kwasów i stężonych zasad. 

Jak drukować.

Drukowanie filamentem UniNylon nie należy do najłatwiejszych. Zalecamy zastosowanie temperatury na stole drukarki powyżej 100°C ( w praktyce 100°C do 120°C). Idealnym podkładem w celu uzyskania przyczepności na stole jest zadrukowanie pierwszej warstwy filamentem UniPET ( znajdującym się w naszej ofercie). Temperatura na głowicy mieści się w granicach 240°C do 270°C i ściśle jest zależna od masy, kształtu, grubości ścianek drukowanego obiektu. Zalecamy ograniczenie chłodzenia drukowanego obiektu do niezbędnego minimum.

Zapewniamy, że warto poświęcić trochę czasu na opanowanie techniki drukowania 3D UniNylonem, ponieważ własności mechaniczne wydrukowanych z niego elementów zadziwią nawet osoby, które na co dzień zajmują się obróbką mechaniczną.

Zastosowania drukowanych elementów: 

  • Prowadnice
  • Koła zębate 
  • Łożyska ślizgowe
  • Nakrętki na śruby pociągowe
  • Mimośrody
  • Kopiały do obróbki skrawaniem

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Filament UniNylon 1.75mm

Filament UniNylon 1.75mm

UniNylon Filament do druku 3D jest syntetycznym polimerem o wyjątkowych własnościach mechanicznych. Stosowany przede wszystkim do produkcji syntetycznych włókien, dzianin, tkanin, lin, żyłek, strun oraz jako tworzywo konstrukcyjne.

Accessories

17 other products in the same category:

Customers who bought this product also bought: