Filament S&S 1.75mm

New product

S&S (Strong&Soft) jest kopolimerem dwóch podstawowych składników o niesamowitych właściwościach, których nazwa jest tajemnicą naszego laboratorium filamentu.

More details

This product is no longer in stock

125,00 zł tax incl.

125,00 zł per 0.8 kg

Add to wishlist

More info

Na szpuli mieści się 0.8kg.

S&S (Strong&Soft) jest kopolimerem dwóch podstawowych składników o niesamowitych właściwościach, których nazwa jest tajemnicą naszego laboratorium filamentu.

Nowy Filament 3D S&S zawiera w sobie dwie cechy które nakreślono w nazwie. S&S jest wysoce wytrzymałym materiałem przy jednocześnie miękkiej powłoce co czyni go doskonałym narzędziem w wydrukach 3D  tam gdzie użytkownikowi zależy na zwartej i mocnej konstrukcji.

Podstawowe właściwości

Jak wykazały nasze pomiary skurcz materiałowy wydruków z S&S mieści się zaledwie pomiędzy 0,1 0,2 % co czyni go materiałem niepowtarzalnym na rynku w tym parametrze. Wydruki nie mają tendencji do odrywania się od stołu drukarki. ,,Zszycie ‘’ poszczególnych warstw wydruku jest doskonałe ( podobnie jak w przypadku Filamentu UniPET, oferowanego przez naszą firmę).

Zwarta konstrukcja i miękkość samego S&S powoduje niezwykłą odporność na uderzenia mechaniczne (udarność) a sam filament trudno jest złamać nawet przy wielokrotnym wyginaniu.

Jak drukować.

Nasze doświadczenia wykazały, że optymalna temperatura na stole drukarki to od 500C do 800C. Zalecana temperatura na głowicy drukarki waha się od 185 0C do 230 0C. Zmieniając temperaturę tym przedziale oraz intensywność chłodzenia uzyskamy wydruk matowy, transparenty, sztywniejszy lub elastyczniejszy przy zachowaniu "zszycia" warstw o jakim użytkownicy ABS czy PLA mogą tylko pomarzyć.

Zastosowania drukowanych elementów: 

  •          Wszelkie obudowy odporne na uderzenia
  •          Osłony
  •          Wsporniki
  •          Zabawki

Neutralność chemiczna składników Filamentu S&S czyni go całkowicie bezpiecznym w kontakcie i otoczeniu człowieka.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Filament S&S 1.75mm

Filament S&S 1.75mm

S&S (Strong&Soft) jest kopolimerem dwóch podstawowych składników o niesamowitych właściwościach, których nazwa jest tajemnicą naszego laboratorium filamentu.

Accessories

17 other products in the same category:

Customers who bought this product also bought: